google-site-verification=oB4dXgr2FF1VwBD9OCzYCjFZrX1wmNmoEwoJHWNrs5Q

Mehmet Oflazoğlu 

 

Antakya doğumlu, öğrenim döneminde fotoğraf ile tanıştı. Dededen kalma fotoğraf makinesi ile öğrendiği fotoğrafı yurt içinden ve yurt dışından edindiği fotoğraf dergileri ile geliştirdi.

Amatör ruhla çalışmalarını devam ettiği fotoğrafı 1989 yılında İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği) ile tanışarak bu kurumun üyesi oldu.

Kısa film atölyesine katılıp kısa film çekti. Birçok kişisel gösteri hazırlayıp, Kişisel ve karma sergiler açtı. Fotoğrafları muhtelif sanat dergilerinde yayımlandı ve fotoğraf yarışmalarında jüri üyeliği yaptı.

2009 Yılında kurduğu Fotofilm Sanat Merkezi’nde fotoğraf ve sinema alanında eğitimler verildi. Bu süreçte Fotofilm Fotograf Sinema Dergisi yayımladı.

2012 yılından beri Antakya da başladığı kültürel etkinliklerde, Fotograf Festivali ile başlayan festival süreci, Orontes Çağdaş Sanat Festivali ile devam ediyor.

Antakya Kültür Sanat Dergisi 20 sayı yayımladı. 2015 senesinde Kurucu başkanlığını üstlendiği, Ansam Kültür Derneği çatısı altında, 2019 da ArtAntAkyA çağdaş Sanat Fuarı düzenlemeye başladı. 2013 senesinde başlattığı Antakya Uluslararası Film Festivali halen devam ediyor.

Ülkemizin muhtelif şehirlerinde ve yurt dışındaki festivallerde ülkemizi temsil ve tanıtma görevini başarıyla yerine getiriyor.

Son birkaç yıldır Kültürel etkinlikleri yanında, Belgesel Sinema ve Fotograf projeleri üzerinde çalışmaktadır.

oflazoglu@gmail.com