google-site-verification=oB4dXgr2FF1VwBD9OCzYCjFZrX1wmNmoEwoJHWNrs5Q

Türkiye’nin ilk Online Çağdaş Sanat Fuarı ArtAntAkyA 2. Online Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı Yoğun İlginin Ardından Geride Bıraktık

Artantakya 2. Online Çağdaş Sanat Fuarı 01 – 10 Haziran 2021 tarihleri arasında düzenlendi. ArtAntAkyA 2. Online Çağdaş Sanat Fuarı’na ülkemizin yanı sıra 27 Ülkeden 116 sanatçı 40 galeride 1009 eseri ile oluşan Kişisel Sergiler, Sanatçılar, Koleksiyonerler ve Galerilerin katılımı ile 2. Online ArtAntakya Çağdaş Sanat Fuarı açıldı. Online olarak ta olsa seyretmeye doyamadığımız nice güzel nadide eserler sizlerin beğenisine sunuldu.
ArtAntAkyA 2. Online Çağdaş Sanat Fuarının yurt içinden ve yurt dışından katılan sanatçılar, fuara olan yoğun ilgiden dolayı çok mutlu oldular. Türkiye’nin ilkini de bizim düzenlediğimiz çağdaş sanat fuarına olan ilgi bizleri gururlandırdı.
ArtAntAkyA 2. Online Çağdaş Sanat Fuarı Ödülleri de sahiplerini buldu. Onur ödülü Ayşegül Türk, Genç Sanatçı ödülü İnci Bulut Kılıç ve Teşvik Ödülü Meyrem Deveci ye verildi.

ArtAntAkyA kurucu başkanı Mehmet Oflazoğlu yaptığı açıklamada: Günümüzün koşulları bize sanal da teknolojik yaşamı getirdi. Bu sürece dâhil olmak ve yerinde- zamanında olmak adına ArtAntakya Online Çağdaş Sanat fuarı düzenlemeye devam ediyoruz. Türkiye de ilkini geçen sene düzenlemiştik. Yoğun ilgi ile karşılanan online sanat fuarı devam etmemize cesaret verdi. Online olmanın özelliği ile tüm Dünyadan katılım ve aynı zamanda izleyici-alıcı oldu.
Online sistemle, sanal dünyada sanat fuarımız ve devamında sanat pazarı oluşturmak için çalışmalarımızı sürüyor. Ülkemizin ve Dünya’nın sanat eserlerini ve kültür altyapısını tanıtmak ve ulaşılabilirliğini sağlamayı önemsiyoruz. Oturduğunuz yerden istediğiniz sanat eserine inceleyip sahip olabileceksiniz.